Info. Cam toată lumea ar sprijini un guvern cu premier asumat de USR/PLUS

Cam toate partidele care au discutat între ele pentru sprijinirea unei moțiuni de cenzură împotriva actualului guvern au optat pentru un premier asumat de USR/PLUS, și nu de PNL, spun surse din politică.

Conform informațiilor comisarul.ro, dacă PNL va insista sa conducă guvernul, moțiunea de cenzură nu va trece și actualul guvern va rămâne în funcție până la parlamentarele din 2020.


populare
astăzi

1 Coșmarul unui român după ce hibridul Toyota i-a luat foc: A plătit rate pentru o mașină inexistentă

2 Mare e grădina ta, Doamne... / Mesajul lui Dungaciu de pe „Prințesa Dunării”: „Armada AUR a pornit să redescopere și să elibereze România”

3 Schimbare strategică în Asia Centrală: China devine furnizor cheie de arme sub privirea lui Putin

4 „Pare că există un soi de complicitate” / De ce îl apără cu atâta înverșunare Nicușor Dan pe Lucian Pahonțu?

5 „Lumea nu mai crede că Nicușor Dan are voința sau interesul să scape de captura serviciilor”