Informație/Lucrurile se vor agrava în România începând din weekend! Măsurile vor fi din ce în ce mai dure în următoarele două săptămâni

Informație/Lucrurile se vor agrava în România începând din weekend! Măsurile vor fi din ce în ce mai dure în următoarele două săptămâni.

Există informații că nu numai din Italia s-au refugiat în România zeci de mii de persoane, alte zeci de mii ar fi venit din Spania-în special în județele din Sud-, dar și din alte țări unde epidemia este în toi.

Oameni buni, limitați-vă deplasările! Nu este de glumă! Chiar dacă am avea cel mai competent guvern din lume și cel mai performant sistem medical, în faza de vârf a epidemiei este foarte greu! 

România are o Diaspora foarte mare. Acești oameni nu trebuie blamați dacă au decis să vină acasă. Nu au nicio vină.


populare
astăzi

1 VIDEO Imagini care dau fiori... / Priviți ce ține Iranul sub munți!

2 Foarte interesante amănunte... / Schimbare importantă de strategie a Iranului în războiul cu SUA și Israel

3 „O armă iraniană puternică” / Cum au fost uciși cei șase militari americani într-un atac al Iranului

4 VIDEO Băsescu / „Dacă se ratează asta, Teheranul nu va mai putea fi oprit”

5 Prima imagine iconică a războiului din Orientul Mijlociu...