Infotrafic: Aglomeraţie pe DN 1, între Predeal şi Azuga

Centrul Infotrafic informează că duminică la prânz, din cauza numărului mare de autovehicule care se deplasează dinspre staţiunile montane de pe Valea Prahovei către Capitală, se circulă în condiţii de aglomeraţie pe DN 1, între Predeal şi Azuga.

S-a format o coloană de autoturisme care se deplasează cu o viteză de aproximativ 10 km/h.

Conducătorilor auto li se recomandă să adapteze viteza la condiţiile de drum, să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi la faţa locului pentru fluidizarea circulaţiei şi să manifeste o conduită preventivă în trafic. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...