Infotrafic: Circulația pe A1, redirecționată din cauza lucrărilor de asfaltare

Autovehiculele vor fi redirecționate pe banda a doua a autostrăzii A1, vineri, până în jurul orei 17,00, din cauza unor lucrări de asfaltare pe prima bandă, pe sensul de mers Pitești - București, între kilometrii 98+100 și 97.

Potrivit unui comunicat al Centrului Infotrafic transmis AGERPRES, tot până la ora 17,00, pe același sens de mers, între kilometrii 58 și 56, se execută lucrări de asfaltare pe banda a doua, iar mașinile vor fi redirecționate pe benzile unu și de urgență.

"Le recomandăm conducătorilor auto să schimbe din timp banda de circulație, nu înainte de a se asigura și semnaliza", se arată în comunicat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o informație interesantă...

2 S-a întors cheița la PSD? / „Nu ne-am propus noi să-l schimbăm pe Bolojan”

3 Primar PSD prins de polițisti că fura curent reținut pentru 24 de ore

4 Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de Pete Hegseth să se retragă imediat din funcție

5 Ce se întâmplă? / Secretarul de Război, Pete Hegseth, a mai concediat doi oficiali de rang înalt ai Armatei SUA, pe lângă șeful Statului Major