Infotrafic: Circulația rutieră pe DN2 Afumați - Urziceni, întreruptă la Șindrilița

Circulația rutieră pe DN2 Afumați - Urziceni este întreruptă în prezent pe raza localității Șindrilița, județul Ilfov, în urma accidentului rutier petrecut sâmbătă dimineață, în care au fost implicate două autovehicule, conform centrului Infotrafic al IGPR.

Polițiștii informează că pot fi folosite următoarele rute ocolitoare: DN3 Fundulea — Gostilele — Lilieci; DJ200A Petrăchioaia — Măineasca — Sinești — DN2.

''Conducătorii auto sunt sfătuiți să manifeste înțelegere față de situația creată și să respecte indicațiile polițiștilor prezenți la locul accidentului'', potrivit IGPR.

Trei persoane au murit și alte 15 au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut sâmbătă pe DN2, în apropierea localității Șindrilița , în urma coliziunii între un microbuz cu călători și un alt autovehicul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 „Varză în capul lui! Păcăliciul experților, dat afară și de la Antena!” / Iancu Guda, taxat de Răzvan Pascu pentru postările despre Orientul Mijlociu

3 Ce se întâmplă? / Şefa serviciilor secrete americane îl contrazice pe Trump și spune că Iranul nu a încercat să reia programul nuclear după bombardament…

4 VIDEO Iranul a lovit un avion F-35 american! Imagini cu momentul impactului

5 CULISE Cum a „învins” Grindeanu la negocierile cu Bolojan