Infotrafic: Valori de trafic în creştere pe sensul către Braşov al DN 1

Infotrafic: Valori de trafic în creştere pe sensul către Braşov al DN 1

Traficul rutier s-a intensificat, sâmbătă, pe sensul către Braşov al DN 1, informează Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române.

"Traficul rutier s-a intensificat pe sensul de urcare al DN 1 Braşov-Ploieşti. Astfel, traficul rutier este intens pe sensul Ploieşti către Braşov, de la km 134 la 129 ( Buşteni) coloană în mişcare( 35-40 km/h ), dar şi pe tronsonul cuprins între localităţile Posada şi Comarnic valorile de trafic sunt crescute şi se circulă în coloană, cu viteză redusă", se arată într-un comunicat al Centrului Infotrafic.

Conform sursei citate, poliţiştii acţionează în dispozitivul de siguranţă rutieră pentru fluidizarea traficului pe raza tuturor staţiunilor montane de pe Valea Prahovei.

Şoferilor li se recomandă să adapteze viteza la condiţiile de drum, să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi la faţa locului pentru fluidizarea circulaţiei şi să manifeste o conduită preventivă în trafic. AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Noul președinte ANAF va fi Adrian Nicuşor Nica

2 VIDEO Șoferul unui SUV Mercedes lovit de un Logan a murit după ce a fost aruncat prin trapă și prins sub mașina răsturnată

3 Un judecător CSM cu venituri de aproape 10.000 euro lunar e revoltat! / Fraților, în ce țară am ajuns să trăim?

4 Actrița Manuela Hărăbor anunță că a fost scoasă de Pro TV dintr-un serial din motive politice

5 VIDEO Priviți, șeful Eximbank filmat în cluburi din Saint-Tropez, în timpul scandalului despre sediul de stat închiriat de la un privat cu preț dublu