INSP: 100 de persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 100, potrivit unei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile.

Ultima persoană decedată din cauza gripei avea condiţii medicale preexistente şi nu era vaccinată antigripal.

Este vorba de o femeie de 78 de ani din judeţul Alba, precizează sursa citată. AGERPRES/(A - autor: Roberto Stan, editor: Florin Marin, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?