INSP: 14 persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 14, a anunţat, luni, Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultima persoană care a decedat din cauza gripei este o femeie în vârstă de 90 de ani, din judeţul Mureş.

Femeia avea condiţii medicale preexistente, nu fusese vaccinată antigripal şi a fost confirmată cu virus gripal tip A, subtip H3. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?