INSP: 15 persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 15, a anunţat, marţi, Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultima persoană care a decedat din cauza gripei este o femeie în vârstă de 70 de ani din Bucureşti.

Femeia avea condiţii medicale preexistente, nu fusese vaccinată antigripal şi a fost confirmată cu coinfecţie cu virus gripal tip A, subtip H3 şi tip B. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”