INSP: 165 de pacienţi au murit de gripă

Numărul pacienţilor care au murit din cauza gripei a ajuns la 165, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile.

Ultimele două persoane care au murit de gripă sunt o femeie, în vârstă de 80 de ani, din judeţul Cluj, confirmată cu virus gripal tip A, şi o altă femeie, de 82 de ani, din Bucureşti, de asemenea cu virus gripal de tip A.

Ambele aveau condiţii medicale preexistente. A doua femeie nu fusese vaccinată antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...