INSP: 165 de pacienţi au murit de gripă

Numărul pacienţilor care au murit din cauza gripei a ajuns la 165, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile.

Ultimele două persoane care au murit de gripă sunt o femeie, în vârstă de 80 de ani, din judeţul Cluj, confirmată cu virus gripal tip A, şi o altă femeie, de 82 de ani, din Bucureşti, de asemenea cu virus gripal de tip A.

Ambele aveau condiţii medicale preexistente. A doua femeie nu fusese vaccinată antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei