INSP: 168 de persoane au murit din cauza gripei

Încă două persoane au murit de gripă, numărul celor care au decedat din această cauză ajungând la 168, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Potrivit sursei citate, este vorba despre un bărbat de 56 de ani, din judeţul Bistriţa-Năsăud şi o femeie de 85 de ani, din Caraş-Severin, ambii fiind confirmaţi cu virus gripal tip A.

Cei doi aveau condiţii medicale preexistente şi nu fuseseră vaccinaţi antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...