INSP: 178 de persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 178, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultima persoană care a murit din această cauză este un bărbat de 81 de ani, din judeţul Caraş-Severin, confirmat cu virus gripal tip A.

Acesta avea condiţii medicale preexistente şi nu fusese vaccinat antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...