INSP: 178 de persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 178, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultima persoană care a murit din această cauză este un bărbat de 81 de ani, din judeţul Caraş-Severin, confirmat cu virus gripal tip A.

Acesta avea condiţii medicale preexistente şi nu fusese vaccinat antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă