INSP: 18 persoane au murit din cauza gripei

Un număr de 18 persoane au murit din cauza gripei, potrivit unei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Cea de-a 18-a persoană care a murit din această cauză este un bărbat în vârstă de 19 ani din judeţul Prahova, confirmat cu virus gripal de tip A.

El avea condiţii medicale preexistente şi nu fusese vaccinat antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?