INSP: 47 de persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei este de 47, potrivit Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultimele două persoane care au murit din cauza gripei nu fuseseră vaccinate antigripal.

Este vorba despre un bărbat de 53 de ani, din judeţul Tulcea şi de o femeie de 35 de ani, din Iaşi. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei