INSP: 53 de persoane au murit din cauza gripei

Numărul persoanelor care au murit până în prezent din cauza gripei a ajuns la 53, a anunţat, vineri, Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultima persoană care a murit din cauza gripei este o femeie de 84 de ani, din judeţul Cluj, confirmată cu virus gripal tip A, nesubtipat.

Femeia avea condiţii medicale preexistente şi nu fusese vaccinată antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...