INSP: Alte două persoane au murit din cauza gripei; numărul celor decedaţi a ajuns la 140

Alte două persoane confirmate cu virus gripal au murit, numărul celor decedaţi din această cauză ajungând la 140, potrivit ultimei informări transmise, marţi, de Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Este vorba despre doi bărbaţi - unul în vârstă de 58 de ani, din judeţul Brăila, şi altul de 89 de ani, din judeţul Cluj. Amândoi sufereau şi de alte boli şi nu erau vaccinaţi antigripal.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...