INSP: Alte două persoane au murit din cauza gripei; numărul celor decedaţi a ajuns la 155

Alte două persoane confirmate cu virus gripal au murit, numărul celor decedaţi din această cauză ajungând la 155, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Este vorba de o femeie de 74 de ani din Cluj şi o alta din Constanţa de 39 de ani cu virus gripal de tip A.

Ambele aveau condiţii medicale preexistente şi nu fuseseră vaccinate antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan