INSP: Alte două persoane au murit din cauza gripei; numărul celor decedaţi a ajuns la 155

Alte două persoane confirmate cu virus gripal au murit, numărul celor decedaţi din această cauză ajungând la 155, potrivit ultimei informări a Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Este vorba de o femeie de 74 de ani din Cluj şi o alta din Constanţa de 39 de ani cu virus gripal de tip A.

Ambele aveau condiţii medicale preexistente şi nu fuseseră vaccinate antigripal. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?