INSP: Alte trei persoane au murit din cauza gripei; numărul celor decedaţi a ajuns la 138

Alte trei persoane confirmate cu virus gripal au murit, numărul celor care au decedat din această cauză ajungând la 138, potrivit ultimei informări transmise, marţi, de Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Este vorba despre o femeie în vârstă de 68 de ani, din judeţul Sibiu, fără condiţii medicale preexistente cunoscute şi vaccinată antigripal şi de alte două femei - una vârstă de 64 de ani, din judeţul Călăraşi şi una în vârstă de 81 de ani, din judeţul Ilfov, ambele sufereau şi de alte boli şi erau nevaccinate antigripal.

În cazul celor trei persoane care au murit s-a confirmat virusul gripal de tip A. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan