INSP: Încă trei decese din cauza gripei; numărul total a ajuns la 127 de persoane

Încă trei persoane au murit din cauza gripei, numărul celor decedaţi, în acest sezon, ajungând la 127 de persoane.

Potrivit ultimei informări făcute publice vineri de Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică, cele trei persoane decedate sunt bărbaţi - doi din Galaţi, de 50 şi, respectiv, 55 de ani, confirmaţi cu virus gripal tip A, şi un altul, de 63 de ani, din Caraş-Severin, tot cu virus gripal de tip A.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei