INSP: Numărul persoanelor decedate din cauza gripei a ajuns la 62

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 62, potrivit ultimei actualizări făcute de Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul INSP.

Ultimele două persoane care au decedat din cauza gripei aveau condiţii medicale preexistente şi nu erau vaccinate antigripal.

Este vorba despre două femei - una de 64 de ani, din judeţul Caraş-Severin, cealaltă de 75 de ani, din judeţul Sălaj. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă