Inspecţia Judiciară a clasat sesizarea referitoare la procurorul DNA Alexandra Lăncrănjan

Inspecţia Judiciară a decis să claseze sesizarea în care s-au efectuat verificări privind participarea procurorului DNA Alexandra Lăncrănjan la o reuniune unde ar fi fost prezenţi mai mulţi politicieni, constatându-se că nu există indicii privind o abatere disciplinară în acest caz, a precizat vineri, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al IJ, Alin Alexandru.

Pe 23 februarie, oficiali ai Inspecţiei Judiciare informau, pentru AGERPRES, că Inspecţia s-a sesizat din oficiu şi efectuează cercetări prealabile faţă de procurorul DNA Alexandra Lăncrănjan, cercetările având ca obiect participarea anchetatorului la o reuniune unde ar fi fost prezenţi mai mulţi politicieni.

Procurorul Alexandra Lăncrănjan instrumentează dosarul Tel Drum în care este anchetat preşedintele PSD, Liviu Dragnea. AGERPRES


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate

5 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”