Inspectoratul pentru Situații de Urgență București-Ilfov: Echipaje la metrou; se transmit mesaje pentru evitarea supraaglomerării

Echipaje ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov (ISU-BIF) s-au deplasat, miercuri, la mai multe stații de metrou, având în vedere înregistrarea unui număr ridicat de călători.

Sursa foto: Inspectoratul pentru Situații de Urgență București-Ilfov

La stațiile de amplificare din incinta metroului sunt transmise frecvent mesaje de atenționare a călătorilor, în vederea evitării supraaglomerării, potrivit Biroului de presă al ISU-BIF.
Echipajele s-au deplasat la stațiile Unirii 1 și 2, Victoriei 1 și 2, Universitate, Gara de Nord, Nicolae Grigorescu, Dristor 1 și 2, pentru evitarea unor posibile situații de urgență.
"În acest moment, în stațiile menționate nu mai există un flux ridicat de călători", precizează sursa citată.
AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor