Întâlnire Iohannis-Dăncilă la Palatul Cotroceni

Preşedintele Klaus Iohannis se va întâlni, miercuri, la Palatul Cotroceni, cu premierul Viorica Dăncilă.

Marţi, Administraţia Prezidenţială a informat că şeful statului a invitat-o pe Viorica Dăncilă la Palatul Cotroceni pentru discuţii şi că întâlnirea cu premierul va avea loc miercuri dimineaţă.

Purtătorul de cuvânt al Guvernului, Nelu Barbu, a confirmat această întâlnire.

Executivul şi Preşedinţia au programat discuţiile pentru ora 10,30.

Ultima dată când Viorica Dăncilă a fost chemată oficial la Cotroceni a fost în luna mai, pentru consultări pe aspecte ce ţineau de politica externă, inclusiv relocarea Ambasadei României din Israel. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...