Ioan şi Victor Becali s-au predat Poliţiei

Fostul impresar Ioan Becali s-a predat marţi seară la Poliţia din Slobozia, iar Victor Becali s-a predat la Poliţia Ilfov, au declarat pentru AGERPRES surse din IGPR.

Ioan Becali a fost condamnat definitiv marţi de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie la 7 ani şi 4 luni închisoare, iar fratele său Victor Becali a primit 5 ani şi 8 luni închisoare cu executare, în dosarul în care sunt acuzaţi că au mituit-o pe fosta judecătoare Geanina Terceanu.

Instanţa supremă a respins apelurile celor doi , fiind menţinute pedepsele date în noiembrie 2016 de Curtea de Apel Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 Radu Drăgușin, profit de sute de mii de euro din imobiliare, după o investiție făcută la 20 de ani

2 Ultima șmecherie a PSD

3 „Cea mai mare schimbare din medicină de la descoperirea antibioticelor”

4 Legăturile și averea suspectă a președintelui PSD / Grindeanu, protejat de procurori, ANI și ANAF?

5 Milionarul Mitică Dragomir / „La 17 ani, mâncam un sfert de pâine la două zile. Mi-e frică de sărăcie!”