Iohannis a eliberat din funcţie doi procurori, în urma pensionării

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat vineri decretele de eliberare din funcţie a procurorilor Carmen Lidia Toroiman şi Nicolae Lupulescu, în urma pensionării.

Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, şeful statului a semnat eliberarea din funcţia de procuror la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bucureşti a lui Carmen Lidia Toroiman şi a procurorului militar la Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie - Secţia Parchetelor Militare, Nicolae Lupulescu.

Cei doi s-au pensionat.

Nicolae Lupulescu a candidat în 2018 pentru şefia DNA. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...