Iohannis a semnat decretele de reînvestire a procurorilor șefi adjuncți ai DNA

Președintele Klaus Iohannis a semnat luni decretele privind reînvestirea lui Marius Constantin Iacob și Călin Nistor în funcțiile de procurori șefi adjuncți la Direcția Națională Anticorupție. Potrivit unui comunicat al Administrației Prezidențiale, Marius Iacob este reînvestit în funcție, pe o perioadă de trei ani, la data de 23 iulie, iar Călin Nistor, pe o perioadă de trei ani, la data de 24 mai.

Pe 16 mai, Secția pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a avizat favorabil propunerea ministrului Justiției, Raluca Prună, de reînvestire a lui Marius Iacob și Călin Nistor în funcțiile de procurori șefi adjuncți ai DNA.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 Foarte interesante amănunte... / A început și la noi?

3 Cine se afla la bordul unui avion Iliușin Il-76 al guvernului Rusiei care a zburat din Iran la Moscova zilele trecute?

4 Acuzațiile lansate de fugarul Cristian Rizea împotriva unor cadre SRI au fost infirmate. Adevărul din spatele „generalului Pufi”

5 VIDEO „Inițial au spus da. Grindeanu greșește” / Un lider AUR dezvăluie unde a picat înțelegerea cu PSD