Iohannis a semnat eliberarea din funcţie a patru judecători pentru pensionare

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, miercuri, decretele privind eliberarea din funcţie a patru judecători în vederea pensionării.

Conform unui comunicat al Administraţiei Prezidenţiale, Daniela-Florela Grigore a fost eliberată din funcţia de judecător la Curtea de Apel Bucureşti, Livia Damian - din funcţia de judecător la Tribunalul Alba, Corina-Mariana Duca - din funcţia de judecător la Tribunalul Hunedoara şi Elvira Zgreabăn - din funcţia de judecător la Judecătoria Câmpulung, pentru pensionare, la data de 12 noiembrie 2021. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan