Iohannis: Am prima şansă la alegerile prezidenţiale; candidatura lui Cioloş nu îmi va crea o problemă

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, vineri, la o întâlnire informală cu jurnaliştii, că are prima şansă la alegerile prezidenţiale iar o candidatură a fostului premier Dacian Cioloş nu-i va crea probleme.

"Eu stau destul de bine în sondaje, am prima şansă. Candidatura lui Cioloş nu îmi va crea o problemă. Care va fi dorit de popor, acela va fi preşedinte", a spus Iohannis.

El şi-a exprimat speranţa pentru o mai bună colaborare între partidele de Opoziţie. Iohannis a adăugat că nu crede că se putea face mai mult la moţiunea de cenzură. AGERPRES


populare
astăzi

1 Cine este omul de afaceri român găsit mort în munți, la cascadele Tre Santi din Italia. Sergiu avea 46 de ani și doi copii

2 De citit... / Din acest material rezultă clar încotro se îndreaptă Lumea...

3 Ce a descoperit un cunoscut vlogger în țara pe care toți o dau ca model României: „M-am înșelat amarnic”

4 Epstein a dus o româncă „foarte drăguță” la Palatul Buckingham pentru prințul Andrew: „Niciun bărbat nu se uită la hainele tale”

5 Cina „sălbatică” a lui Epstein cu miliardarii lumii: Elon Musk, Mark Zuckerberg și Peter Thiel, surprinși la aceeași masă, în 2015