Iohannis: Aprofundarea parteneriatului strategic cu SUA rămâne o prioritate pentru politica externă a României

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, marţi, că aprofundarea parteneriatului cu SUA va rămâne şi în continuare o prioritate pentru politica externă a României.

"Aprofundarea parteneriatului strategic cu SUA, în toate domeniile sale, va rămâne şi în continuare o prioritate pentru politica externă a României", a spus Iohannis la întâlnirea anuală cu şefii misiunilor diplomatice acreditaţi la Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...