Iohannis: Aprofundarea parteneriatului strategic cu SUA rămâne o prioritate pentru politica externă a României

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, marţi, că aprofundarea parteneriatului cu SUA va rămâne şi în continuare o prioritate pentru politica externă a României.

"Aprofundarea parteneriatului strategic cu SUA, în toate domeniile sale, va rămâne şi în continuare o prioritate pentru politica externă a României", a spus Iohannis la întâlnirea anuală cu şefii misiunilor diplomatice acreditaţi la Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?