Iohannis: Băsescu, dacă are înregistrări, să le pună la dispoziția procurorilor

Președintele Klaus Iohannis a afirmat, miercuri, că dacă fostul șef de stat Traian Băsescu are înregistrări ar trebui să le prezinte procurorilor.

Șeful statului a fost întrebat cu privire la filmul în care fostul președinte Traian Băsescu susține că are înregistrări cu șefa DNA, Laura Codruța Kovesi, adjunctul șefului SRI, Florian Coldea, și judecătoarea Camelia Bogdan.

"A văzut cineva sau a auzit cineva aceste înregistrări? (...) Foarte bine, dacă are aceste înregistrări să le pună la dispoziția procurorilor", a spus Iohannis, la Palatul Cotroceni.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

4 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

5 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe