Iohannis, despre proteste: Aceşti oameni sunt de admirat; doresc o ţară stabilă, o justiţie independentă

Preşedintele Klaus Iohannis a afirmat, marţi, că a urmărit cu ''foarte mare atenţie'' protestele de la sfârşitul săptămânii trecute şi şi-a exprimat admiraţia faţă de manifestanţi.

"Am urmărit cu foarte mare atenţie ultimele proteste. Aceşti oameni sunt de admirat. Au venit (...) ca să arate politicienilor din România că doresc o ţară stabilă, prosperă (...) o justiţie independentă, o guvernare decentă şi eficientă", a declarat Iohannis, după întâlnirea întâlnirea anuală cu şefii misiunilor diplomatice acreditaţi la Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”

4 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

5 Cine este Sorin Cîrstea, generalul numit de Nicușor Dan consilier de stat și secretar al CSAT