Iohannis, despre proteste: Aceşti oameni sunt de admirat; doresc o ţară stabilă, o justiţie independentă

Preşedintele Klaus Iohannis a afirmat, marţi, că a urmărit cu ''foarte mare atenţie'' protestele de la sfârşitul săptămânii trecute şi şi-a exprimat admiraţia faţă de manifestanţi.

"Am urmărit cu foarte mare atenţie ultimele proteste. Aceşti oameni sunt de admirat. Au venit (...) ca să arate politicienilor din România că doresc o ţară stabilă, prosperă (...) o justiţie independentă, o guvernare decentă şi eficientă", a declarat Iohannis, după întâlnirea întâlnirea anuală cu şefii misiunilor diplomatice acreditaţi la Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?