Iohannis i-a acceptat demisia lui Tudose; consultări pentru formarea noului Guvern - miercuri

Preşedintele Klaus Iohannis a anunţat marţi că i-a acceptat demisia premierului Mihai Tudose şi va convoca pentru miercuri consultări cu partidele politice pentru formarea noului Guvern.

"Premierul Tudose mi-a înaintat demisia şi am acceptat-o", a declarat Iohannis, la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!