Iohannis: În decurs de cinci ani, am fost plecat în trei vacanţe

Preşedintele Klaus Iohannis a precizat miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă, că în cei cinci ani de mandat a fost plecat în trei vacanţe, dar că şi în perioada respectivă şi-a luat mapa de lucru pentru a desfăşura diverse activităţi legate de funcţia sa.

Întrebat dacă are regrete legate de mandatul său, preşedintele a declarat că îi pare rău că nu a putut fi încheiată mai repede "faza pesedistă, fiindcă România, cu PSD la guvernare, a pierdut numeroase oportunităţi".

"Mi-aş fi dorit să am ocazia să lucrez cu un guvern care să lucreze pentru români", a spus el. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...