Iohannis: În decurs de cinci ani, am fost plecat în trei vacanţe

Preşedintele Klaus Iohannis a precizat miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă, că în cei cinci ani de mandat a fost plecat în trei vacanţe, dar că şi în perioada respectivă şi-a luat mapa de lucru pentru a desfăşura diverse activităţi legate de funcţia sa.

Întrebat dacă are regrete legate de mandatul său, preşedintele a declarat că îi pare rău că nu a putut fi încheiată mai repede "faza pesedistă, fiindcă România, cu PSD la guvernare, a pierdut numeroase oportunităţi".

"Mi-aş fi dorit să am ocazia să lucrez cu un guvern care să lucreze pentru români", a spus el. AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

2 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

3 Stadiul lucrărilor pe A0 Nord, lotul Afumați - Pantelimon. CNAIR cere constructorului chinez să mobilizeze mai mulți muncitori

4 Șoșoacă, mesaj din Rusia / „Uitați-vă și voi ce frumos e. Ăștia sunt extrem de civilizați, bă, eu n-am văzut atâta verdeață”

5 Prima cale ferată din România, construită acum peste 150 de ani, intră în modernizare. Când este estimată reluarea circulației