Iohannis l-a felicitat pe Putin pentru câştigarea unui nou mandat de preşedinte

Preşedintele Klaus Iohannis a transmis, joi, un mesaj de felicitare preşedintelui ales al Federaţiei Ruse, Vladimir Putin, a informat Administraţia Prezidenţială.

"Pe această cale, ţin să vă asigur că rămân încrezător cu privire la beneficiile dezvoltării relaţiilor dintre statele noastre pe baze pragmatice şi predictibile, prin dialog constructiv şi în conformitate cu principiile şi normele de drept internaţional.", se arată în mesajul preşedintelui către Vladimir Putin, conform sursei citate.

Putin a fost reales duminica trecută pentru încă un mandat de şase ani. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”