Iohannis, pe Facebook: Sunt BINE!

„Astăzi am fost supus unei intervenții chirurgicale la umărul drept. Operația a fost una reușită, mă simt bine și mâine îmi voi relua activitatea la Palatul Cotroceni. Apreciez munca echipei de medici și mulțumesc întregului colectiv de la Spitalul Universitar de Urgență Militar Central „Dr. Carol Davila”, a postat pe contul său de Facebook președintele Klaus Iohannis la câteva ore după ce a fost operat la Spitalul Militar la umărul drept.

Comunicatul Spitalului Universitar de Urgenţă Militar Central „Dr. Carol Davila”

În data de 26 aprilie a.c., Preşedintele României, domnul Klaus Werner Iohannis a fost internat şi operat în cadrul Spitalului Universitar de Urgenţă Militar Central „Dr. Carol Davila”, la nivelul umărului drept pentru : 

Impingement (conflict) subacromial drept;
Burşită subacromială dreaptă;
Leziune de tendon supraspinos;

Intervenţia s-a desfăşurat artroscopic, a decurs în condiţii optime iar, în prezent, starea de sănătate a Preşedintelui României este foarte bună.



populare
astăzi

1 De citit... / Iancu Brânză, creierul economic al unui premier fără suflet

2 Statul a închis ferma cu vaci Black Angus a lui Gigi Nețoiu de la Cetate. Afacerea funcționa în afara legii

3 Un pilot ucrainean de drone a făcut o descoperire neașteptată într-un depozit al trupelor rusești

4 Citiți și voi ce s-a întâmplat în secunda doi după ce CCR a validat reforma privind pensiile magistraților

5 Jocurile Olimpice, un maraton sexual? O sportivă a avut curajul să explice de ce e criză de prezervative în Satul Olimpic