Iohannis: PSD și ALDE nu au binevoit să vină la consultări; PSD-ului îi spun că atitudinea necooperantă este nesănătoasă

Președintele Klaus Iohannis a transmis miercuri Partidului Social Democrat că "atitudinea necooperantă" cu șeful statului "este nesănătoasă".

"O notă discordantă în această rundă de consultări au făcut PSD și ALDE care nu au binevoit să vină la aceste consultări. PSD-ului îi spun că această atitudine necooperantă cu președintele României este nesănătoasă", a declarat Iohannis.

Președintele a avut programată miercuri o primă rundă de consultări cu partidele politice în vederea formării noului guvern.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...