Iohannis: România e gata să împărtășească Bulgariei experiența pe care o are în combaterea corupției

Președintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, că România este gata să împărtășească Bulgariei din experiența pe care o are în ceea ce privește combaterea corupției.

La finalul discuțiilor oficiale cu președintele Bulgariei, Rumen Radev, șeful statului român a precizat că a discutat cu omologul său de la Sofia despre vizita pe care a efectuat-o la Washington, despre interesul comun pentru o relație transatlantică puternică, dar și despre provocările din zona Mării Negre.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

2 Urmează Bolojan?

3 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

4 Înalt oficial al Guvernului Bolojan, pus sub acuzare de DNA

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est