Iohannis sesizează CCR cu privire la legea prin care Monitorul Oficial trece sub autoritatea Camerei

Preşedintele Klaus Iohannis a trimis joi Curţii Constituţionale a României o sesizare de neconstituţionalitate asupra Legii pentru modificarea şi completarea Legii nr 202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României.

Legea prevede trecerea Monitorului Oficial de sub autoritatea Guvernului sub autoritatea Camerei Deputaţilor. (continuă) AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?