Iordache a DELEGAT ATRIBUȚIILE unui secretar de stat!

Ministrul Justiției, Florin Iordache și-a delegat atribuțiile către un secretarul de stat, Constantin Sima, timp de 10 zile.

Decizia luată de minstrul Justiției, Florin Iordache, a fost luată în contextul în care, în această perioadă de 10 zile, ar avea loc dezbateri în Parlament pe legea Bugetului, iar ministrul ar fi prins în aceste dezbateri.

Din acest motiv, Florin Iordache a decis să delege dreptul de semnătură către secretarul de stat Constantin Sima. Această decizie intră în vigoare azi.

Numele lui Florin Iordache nu va mai apărea astfel pe niciun act în următoarele 10 zile.

Această chestiune de drept de semnătura este mai mult pentru situații de urgență.

Vom reveni


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Fotografia unei femei cu fața ascunsă sub vălul islamic, într-un autobuz, virală pe internet. Controversele stârnite de imagine

3 Foarte interesante amănunte...

4 Vladimir Putin pierde controlul asupra Rusiei, susține un fost înalt funcționar rus

5 Verificări ale Poliției în cazul lui Dragoș Ovidiu Argeșanu, cel mai influent „maestru spiritual” din România