Irina Alexe, secretar de stat la SGG

Irina Alexe, secretar de stat la SGG

Irina Alexe a fost numită secretar de stat în cadrul Secretariatului General al Guvernului, printr-o decizie semnată de premierul Dacian Cioloș și publicată în Monitorul Oficial. Totodată, Irina Alexe a fost eliberată din funcția de secretar general adjunct al Ministerului Afacerilor Interne pe care o deținea din 2013.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Instituțiile statului au reacționat cu întârziere la conduita infracțională a acestui inculpat”

2 De citit... / De unde rezultă ce porcării se fac pe banii noștri...

3 Premieră în emisiunea lui Soloviov, propagandistul Kremlinului: S-a recunoscut dezastrul din economia Rusiei și șomajul în creștere

4 Femeia care a atacat-o cu ranga pe senatoarea POT Valentina Aldea: „Este amanta soțului meu. E o luptă continuă între mine și ea”

5 O senatoare POT a fost atacată cu ranga de soția unui bărbat cu care ar avea o relație: „Nu este subiect de bășcălie”