Irina Begu, eliminată în semifinale la Istanbul

Jucătoarea română de tenis Irina Begu, cap de serie 7, s-a oprit în semifinalele turneului WTA de la Istanbul, cu premii de 226.750 dolari, după ce sâmbătă a fost învinsă de franţuzoaica Pauline Parmentier cu 6-3, 6-4.

Begu (27 ani, 37 WTA) şi-a asigurat un cec de 11.500 dolari şi 110 puncte WTA.

Parmentier va juca în finală cu slovena Polona Hercog, care a dispus cu 6-4, 6-2 de grecoaica Maria Sakkari.
AGERPRES/(editor Teodor Ciobanu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Citiți povestea asta și decideți voi care este adevărul...

2 „Cred că un soldat ar spune mulțumesc”. Un vlogger rus prezintă rația individuală de hrană din Armata Română

3 „Era foarte supărat pe emigranți. Efectiv m-am simțit batjocorit, umilit / I-am explicat că anul trecut am plătit taxe de 5.000 de lire, nu m-a înțeles”

4 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

5 Surpriză în cursa pentru șefia Parchetelor: cine vrea să conducă Parchetul General, DNA și DIICOT. Calendar și data rezultatelor