Irina Begu s-a calificat în turul al treilea la Wimbledon

Irina Begu (43 WTA) a câştigat primul set, cu 6-4, după 41 de minute în care Elisabetta Cocciaretto (119 WTA) a comis de trei ori mai multe greşeli neforţate (19) decât jucătoarea noastră (6). În al doilea set, italianca a comis mult mai puţine greşeli neforţate (8 faţă de 7 ale Irinei), dar nu a putut să revină într-un meci în care Irina Begu a reuşit şase aşi. S-a încheiat 6-4, 6-4 pentru Irina, care o va întâlni în turul al treilea pe Jelena Ostapenko, din Letonia, ocupanta locului 17 WTA.

Pentru Irina Begu este a treia oară, după ediţiile din 2015 şi 2021, când ajunge în turul al treilea la Wimbledon.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”