ISU: Incendiu în zona Șoseaua Chitilei; sunt afectate două imobile

Incendiul care a cuprins, miercuri dimineață, două imobile din strada Șoimului, în zona Șoseaua Chitilei, a fost localizat și nu sunt probleme deosebite, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență București-Ilfov.

Conform sursei citate, flăcările au cuprins tot acoperișul unei case cu etaj și apoi s-au extins la o altă locuință.

ISU a intervenit cu șase autospeciale de stingere, două echipaje SMURD, o autospecială de descarcerare și cu o autoscară. Nu sunt persoane rănite.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

2 CTP / „Prost la prost trage”

3 „Am dat Iranului o armă mai puternică decât bomba nucleară” / Dezvăluire a serviciilor secrete americane

4 Adrian Veștea vrea să-i ia locul lui Ilie Bolojan la șefia PNL. O nouă ședință tensionată în partid

5 Adrian Veștea merge cu lista de miniștri în Parlament, deși nu are majoritate. Numele vehiculate pentru viitorul Guvern