ISU: Un bărbat a fost lovit de metrou la stația Dimitrie Leonida; un picior i-a fost amputat

Un bărbat de aproximativ 40 ani a fost lovit de metrou, marți, la stația Dimitrie Leonida, informează Biroul de Presă al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București-Ilfov.

Potrivit sursei citate, bărbatul a fost extras de sub metrou, este conștient, însă membrul inferior drept i-a fost amputat în urma coliziunii cu metroul.

La fața locului acționează un echipaj al Serviciului de Ambulanță București-Ilfov și Detașamentul Special de Salvatori.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Primele detalii concrete despre ancheta în care i-a fost confiscat telefonul lui Arafat

2 De citit...

3 Bolojan / Coaliția a ajuns la un acord pentru creșterea vârstei de pensionare pentru polițiști și militari

4 Priviți, procurorii au găsit 350.000 de euro în cutii de pantofi la fostul șef de cabinet al lui Grindeanu, actualul șef al Autorității Rutiere

5 Lovitură pentru Washington / Italia a refuzat accesul bombardierelor SUA la baza strategică din Sicilia, deși avioanele erau deja în aer