ISUBIF: Incendiu la un centru social pentru copii din Capitală

Un incendiu a izbucnit miercuri seară la un imobil din strada Gheorghe Pripu, amenajat ca centru social pentru copii, informează ISUBIF.

Potrivit sursei citate, până la sosirea pompierilor, au fost evacuate aproximativ 30 de persoane.

Nicio persoană nu a fost rănită și nu există posibilitatea ca focul, care se pare că a izbucnit în magazia de la subsolul imobilului, să se extindă.

Pentru stingerea incendiului pompierii acționează cu trei autospeciale.

AGERPRES/(A — autor: Ana-Maria Ludatșer, editor: Diana Dumitru, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas