Jandarmeria Capitalei: Organizatorul Bucharest Pride 2021 - amendat cu 7.000 de lei

Organizatorul marşului Bucharest Pride a fost amendat sâmbătă cu 7.000 de lei, informează Jandarmeria Capitalei.

"Ca urmare a încălcării cadrului legal în vigoare, prin nerespectarea numărului maxim de 500 de participanţi, organizatorului marşului Bucharest Pride i-a fost aplicată o sancţiune contravenţională în valoare de 7.000 de lei", precizează sursa citată.

Mii de persoane au participat sâmbătă seara la Marşul Bucharest Pride 2021, pe traseul Calea Victoriei - Piaţa Universităţii. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 Așa o fi?

3 Rubio a dezvăluit la Munchen câți soldați pierde Rusia săptămânal pe frontul din Ucraina

4 Dovezi tot mai numeroase că Epstein a fost ucis: un misterios fulger portocaliu și medicul care spune că a fost strangulat

5 Elita Chinei care dispare în mod ciudat. În Marea Sală a Poporului din Beijing sunt tot mai multe scaune goale