Jandarmerie: Patru bărbaţi au fost prinşi în timp ce furau produse petroliere; foloseau maşini cu numere false

Patru bărbaţi care sustrăgeau produse petroliere de la o societate comercială din localitatea Butimanu, judeţul Dâmboviţa, au fost prinşi joi seară de jandarmi.

Conform unei informări a Jandarmeriei, cei patru aveau montate plăcuţe de înmatriculare furate pe maşinile cu care transportau produsele petroliere, pentru a nu fi depistaţi.

Anchetatorii urmează să stabilească prejudiciul produs societăţii comerciale care gestionează activitatea de transport produse petroliere.

La această acţiune, jandarmii au cooperat cu structuri de poliţie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Barje scufundate în Dunăre / operațiune complexă pentru salvarea Unității 2 Cernavodă

2 Jumătate sunt de la PSD / Peste 50 de parlamentari, instruiți la școlile SRI și MApN...

3 Președintele iranian, Pezeshkian, se îndoiește de identitatea noului lider suprem

4 Contracte de muncă din Dacia romană, vechi de aproape două milenii, expuse la Muzeul Național de Istorie a României

5 Faraonu de la Madrid, întâlnire de gradul zero cu „sora” Alina Stoica, văduva temutului Dorel Hanea