Jigodia Națională, o nouă pupătură-n curuleț la frățiorii lui musulmănei

Jigodia Națională Victor Ponta nu ratează ocazia de a depune o nouă pupătură-n curuleț la frățiorii lui musulmănei. Mai mult, face și pe moralistul, jevrotenia.

Uite ce-a scris pe Facebook:

„Cu ocazia inceputului Lunii Sfinte a Ramadanului le urez tuturor musulmanilor pace, liniste si fericire alaturi de toti ceilalti locuitori ai Romaniei - indiferent de religia si credinta lor!

Stiu ca politicieni populisti si cinici alaturi de jurnalisti dornici de audienta cu orice pret incearca in ultima perioada sa foloseasca diferentele de religie in scopurile lor meschine / dar eu sunt convins ca Romania poate si trebuie sa ramana o tara toleranta in care fiecare cetatean onest sa poata sa isi practice credinta si in care respectul si valorile comune sa ne uneasca pentru binele comun.”


populare
astăzi

1 Părinții primarului Negoiță au dat 2,8 milioane de euro pe o vilă în Italia în Civitavecchia cu 23 de camere și un restaurant pe plajă

2 Pericolul unei revolte la Moscova a apropiaților lui Serghei Șoigu. Presa rusă: Kremlinul blochează internetul în centrul capitalei ruse

3 DOCUMENTE Miza e protejarea lui Voineag / Conflict major între CSM-Secția pentru procurori și Inspecția Judiciară din cauza documentarului Recorder

4 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

5 SUA a cerut Israelului să nu mai atace unele obiective din Iran. Motivele îngrijorării Washingtonului