JO 2020: Programul sportivilor români în competiţiile de vineri 23 iulie

Sportivii români vor evolua la canotaj şi tir cu arcul la Jocurile Olimpice de la Tokyo în data de 23 iulie, zi în care este programată şi ceremonia de deschidere.

Înotătorul Robert Glinţă şi canotoarea Mădălina Bereş vor fi purtătorii de drapel ai delegaţiei României la ceremonia de deschidere a Jocurilor.

Programul sportivilor români în întrecerile de vineri 23 iulie (ora României):

TIR CU ARCUL

03:00 (Yumenoshima Ranking Field) turul preliminar feminin: Mădălina Amăistroaie

Sursa foto: Comitetul Olimpic si Sportiv Roman/Facebook.com

CANOTAJ
04:50 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin - seria a treia: Ioan Prundeanu, Marian Florian Enache
05:10 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin - seria a doua: Nicoleta Ancuţa Bodnar, Simona Geanina Radiş

Foto: (c) CRISTIAN NISTOR / AGERPRES FOTO

CEREMONIA DE DESCHIDERE
14:00 Stadionul Olimpic Tokyo
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Cine este omul de afaceri român găsit mort în munți, la cascadele Tre Santi din Italia. Sergiu avea 46 de ani și doi copii

2 De citit... / Din acest material rezultă clar încotro se îndreaptă Lumea...

3 „Aș fi putut să am doar grădinița sau 4 clase”. Aroganța șefului CJ Ilfov, Hubert Thuma, în scandalul CV-ului: „Am fost ales de oameni”

4 Ce a descoperit un cunoscut vlogger în țara pe care toți o dau ca model României: „M-am înșelat amarnic”

5 Dezvăluirile unui fost ofițer KGB din culisele presupusei acțiuni de kompromat împotriva lui Trump la Moscova