JO 2024. România, locul şapte la gimnastică artistică. Aurul merge în Statele Unite

Marţi seara, echipa feminină de gimnastică artistică a României s-a clasat doar pe locul al şaptelea la Jocurile Olimpice de la Paris.

Gimnastele românce au ocupat locul 7.

Gimnastele românce au ocupat locul 7.

România, care nu mai participase cu echipa feminină la JO din 2012, când a obţinut medaliile de bronz, a reuşit să urce un loc faţă de calificări, pe care le-a terminat pe poziţia a opta.

Marea câştigătoare a probei a fost echipa Statelor Unite, care a cucerit medaliile de aur.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?